Навчання без обмежень в 2018 році! Logos безлім Детальніше

Топ 5 помилок програмістів-початівців

Робити помилки – це нормально, важливо не робити їх тричі.

І. Манн

На помилках вчаться і  дуже добре, якщо вчитись на чужих помилках. Викладач спеціалізованих курсів web-developer ІТ-академії LOGOS Волчак Юрій поділився своїми спостереженнями, яких помилок найчастіше допускають студенти-початівці, які прагнуть стати програмістами.

 

Я все знаю і зможу вивчити сам

Першою перешкодою багатьох новачків є гіпертрофована самовпевненість. Самому можна вчитись, закритись на півроку в квартирі, забути про друзів, про сім’ю, про всіх. Сісти і читати томи інформації. Це займе дуже багато часу і сил. Щоб навчатись самостійно треба мати дуже сильну мотивацію.  Курси ж дають дуже структуровано і впорядковано інформацію. Викладач може скоригувати, спрямувати на правильну стежку: не йди моїм шляхом, не набивай мої гулі, зроби краще ось так.

Весь код треба писати самому

Ні, і ще раз ні. Дуже невелика частина програми «кодиться » самостійно. Більшість завдань можна виконати, використавши  чужий код. Знаходити відповіді – це основний навик програміста! Знайти готове рішення – це не злочин, це необхідність, яка оптимізує вашу роботу.  Жодного кроку без гугла в ІТ  зробити не можливо. І це один з навичок, яких ми навчаємо на курсах: що і де шукати, а які ресурси краще оминати.

Англійську вивчу під час роботи

Без англійської  в ІТ можна, але дуже важко. І навіть, якщо ви в ідеалі будете володіти навиками гугління, це не матиме потрібного результату без знання англійської. Вся еталонна література на англійській. Переклад не якісний або його взагалі нема. Я вже не говорю про спілкування з замовниками…

Один раз вивчу і все знатиму

В ІТ сфері ніхто і ніколи не навчить всьому. Тут дуже важлива  постійна самоосвіта. ІТ постійно прокачує мозок, ІТ не дає стагнації, постійно треба вчитись і розвиватись. Немає такого поняття як досягти максимального рівня, ріст можливий завжди. І якщо ви до цього не готові, то краще в ІТ не йти.

Фріланс для початківців це саме те, що треба

Фріланс – дуже важкий шлях для початківця і підходить лише  для тих, хто може управляти своїм часом. Самоконтроль – це тут найважливіше.  Сам собі ставиш дедлайни, складаєш розпорядок дня і намагаєшся в цей час вклинити всі активності. Найбільший ризик фрілансера-початківця  – це зневіра в собі. Дуже важко почати і отримати перші гроші. Більшість фріланс-проектів робляться безкоштовно, це фактично перший такий профіт і його мусить пройти кожен, хто хоче дальше працювати на фрілансі. Для неорганізованих краще офіс. Також робота в колективі дає швидший розвиток.

Тож беріть на замітку, не повторюйте цих помилок і нехай ваш шлях у світ ІТ буде простим та цікавим. А отримати необхідні для цього знання ви можете в ІТ-академії LOGOS.

970-x-250 copy copy