5 порад як блискуче пройти співбесіду в IT компанію

Якщо ти вже закінчив 6-місячний курс Junior Java Developer і прагнеш терміново
використати свої знання в роботі – тобі варто подумати про те, як успішно пройти співбесіду,
і з 1-2 разів працевлаштуватися.


А допоможуть тобі наші 5 порад, як проявити себе з найкращого боку на співбесіді з HR IT компанії.
Порада 1. Заздалегідь дізнайся якомога більше
інформації про компанію
Перш ніж зустрітися з HR – добряче підготуйся: переглянь сайт компанії, дізнайся про інформаційну політику, з якими цільовими групами та партнерами співпрацює компанія, які корпоративні цінності, які досягнення має компанія на ринку, як позиціонує себе в медіапросторі, хто власник компанії тощо.

Ця інформація допоможе тобі зорієнтуватися, відповідаючи на запитання HR про твої вміння і досвід в програмуванні. Знаючи про компанію більше, ти завжди можеш змоделювати потенційну потребу, яку роботодавець шукає в співробітнику, та запропонувати рішення вже на співбесіді.
Порада 2. Завжди тримай при собі портфоліо
Звісно, не треба носити теку друкованих А4, але мати напоготові посилання на твій робочий Google Drive з усіма завданнями з курсу, які ти самостійно виконував протягом навчання – необхідно. HR завжди більш лояльні до кандидатів з якісним портфоліо, бо готові завдання викликають значно більше довіри, ніж обіцянки та переконання.

Ідеальний варіант, якщо маєш додаткове портфоліо з роботи на фрілансі. Адже навчання навчанням, а оплачувала робота виглядає більш вимогливою до твоїх навичок і більш переконливою для HR.
Порада 3. Покажи, що ти – командний гравець
Ніхто не терпітиме в команді вовків-одинаків. Працедавець хоче бачити справжніх командних гравців, які можуть вільно почуватися в молодому колективі, взаємодіяти з колегами, створювати позитивний настрій в команді і працювати групою над одним проектом.

Для ІТ галузі це особливо вагомо. Саме тому ти так довго вчив той SCRUM на курсі!

Тож на співбесіді буть ввічливим, позитивним, можеш пожартувати, але з гумором будь обережним, якщо він в тебе «специфічний». Розкажи про свої захоплення, окрім програмування, про друзів, родину, якщо HR цікавиться твоїм дозвіллям. Та головне, розповідаючи про досвід та роботу над проектом, вживай «ми» замість «я» і розповідай окремо про результат командної роботи і окремо про твій особистий внесок.
Порада 4. Одягнися зі смаком і виглядай на мільйон
Те, що програміст має бути неголеним і неохайним – міф з дурнуватих американських комедій. Насправді ніхто не любить, коли перед ним сидить осучаснена мавпа з засмоктаним волоссям, неголеною триденною щетиною і в зім'ятому несвіжому одязі.

Ти можеш бути тисячу разів креативною, неординарною та нетиповою особистістю, але не маєш виглядати як фрік. Місце фріків – в цирку, а в престижній ІТ компанії хочуть бачити людей, одягнених навіть не на рівні компанії, а на рівень вище, до якого прагне компанія.

Не дарма кажуть: «Якщо хочеш заробляти мільйон – виглядай на мільярд» Так само і тут. Найкращий варіант зовнішнього вигляду на співбесіду – костюм або джинси з гарно випрасуваною сорочкою, охайно зачесане волосся, поголена щетина, можливо, годинник на руці, рюкзак або діловий портфель, який підходить до костюму чи іншого одягу, який ти вдягнеш.

Не обов'язково виглядати як депутат. Але пам'ятай, що твій вигляд має бути свіжим, впевненим, діловим, і він має свідчити про твої серйозні наміри стати успішним програмістом, а не «тхнути» підлітковими хвастощами.

Особливу увагу зверни на взуття – це мають бути блискучі начищені туфлі, якщо до костюму, або охайні чисті кросівки, якщо вдягаєш їх під джинси. Якщо HR – жінка, то перше на що вона подивиться – твоє взуття. Не схиби!
Порада 5. Будь готовий безкоштовно виконати тестове технічне завдання
Не лякайся, якщо HR пропонує тобі тестове завдання. Це вже свідчить про те, що ти сподобався як людина, але тепер потрібно з'ясувати твої вміння. Сміливо погоджуйся на виконання завдання, і постав собі за мету сумлінно виконати його якнайкраще. Для цього згуртуй всі свої знання з 6-місячного курсу Junior Java Developer, звернися до Google, якщо потрібно, напиши своєму менторові з курсу. Але завдання має бути виконане в повній мірі і чітко за дедлайном. Якщо чогось не знаєш, спробуй дізнатися самостійно і подати свою версію рішення. Під час виконання тестового завдання будь креативним, шукай нестандартні рішення, навіть якщо ти просто пишеш код. Вихід за межі стандартів в допустимих межах завжди вітається будь-яким розумним працедавцем.
Це ще не повний перелік тих знань, які тобі варто опанувати, перш ніж йти на співбесіду. Якщо бажаєш дізнатися всі подробиці, тонкощі процесу співбесіди та попрактикуватися, радимо тобі пройти тренінг «Співбесіда в IT» та стати справжнім майстром слова 80-го рівня та зачарувати HR. Але навіть цих 5 порад тобі буде достатньо щоб знайти роботу Junior Java Developer на $500 та отримати перший важливий досвід роботи в ІТ.
Забронюйте місце в групі зі знижкою 30%!

Залиште заявку
Сформуємо цілі
Визначимо рівень знаньРозповімо про навчальну платформу
Для того, щоб отримати актуальну інформацю
про умови навчання, ціни і т.д., залиште заявку. Найближчим часом з вами зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.Made on
Tilda