6 технік продуктивності, які часто ігнорують ІТ фахівці

Продуктивність – вічний біль, якщо ти – програміст. Цей фах вимагає вдалого тайм-менеджменту. Часом сідаєш писати код, скінчуєш і думаєш – пішла година, а по факту – весь день і ще трошки ночі.
Особливо якщо ти програміст-початківець, який щойно закінчив 6-місячний онлайн-курс Java Developer та шукаєш, де б попрацювати. Головне, що тобі потрібно, аби працевлаштуватися і «набити» портфоліо різними крутими проектами – підвищити свою продуктивність. Той скористайся наступними порадами.
Хочеш стати Java розробником?
1. Позбудься геть усього, що відволікає від кодингу
Підтримуй робочу атмосферу скрізь. Режим «у літаку» та функція вимкнення сповіщень у телефоні – твої найкращі друзі. Застосовуй цю функцію й у браузері, щоб не отримувати купу непотрібних повідомлень «про все і ні про що». Пошта потрібна для роботи? Обери певний час для перевірки пошти, щоб не зазирати в скриньку кожної хвилини. Якщо звик годинами гортати стрічки соціальних мереж або проглядати непотрібні сайти, завантаж додаток StayFocusd. Він встановлює часові межі користування сайтом, після перетину яких перегляд стає неможливим. SelfControl – альтернатива, якщо ти користуєшся iOS або Mac.
2. Кожній справі – свій час
Не потрібно одночасно писати код, гортати ФБ та готувати борщ. Усі ці справи важливі, але в свій час. Розподіли його так, щоб на все вистачило, і пам'ятай – твій час завжди тільки в твоїх руках. Якщо його не вистачає, це означає, що тобі поки що бракує знань, щоб правильно його розподілити. У такому разі відвідай тренінг «Методологія управління проектами» і навчися монетизувати кожну годину свого життя, щоразу підвищуючи її вартість в доларах.
3. Застосуй техніку Pomodoro
Для того, аби у твоєму мозку сформувалися нові нейронні мережі, зроби щось на «розрив шаблону». Наприклад, дійди до офісу незвичною дорогою, приймай душ із заплющеними очима, знаходячи навпомацки гель, зроби перестановку в квартирі тощо. А якщо ти програміст – просто напиши код незвичним способом: почни з кінця, з середини, напиши спочатку верхній рядок, потім ніжній, і так дійди до середини, закінчуючи код. Потренуйся писати код без шпаргалок і без «копі-пасту» з шаблону. Спробуй зробити це з нуля і по пам'яті.
4. Працюй в команді
Чим сильніша взаємодія в команді, тим легше досягти спільної мети та отримати прибуток. Цей базис, як ти вже здогадався, лежить в основі scrum, який ти вивчав на 6-місячному онлайн-курсі Java Developer. Згадай хоча б ту ж Agile-методологію, яка базується на співпраці розробників, менеджерів і клієнтів. Окрім того, фантастичним досвідом є парне програмування. Інколи кейс, який вичавив з тебе всі соки, вирішується напарником за лічені хвилини. Траплялося тобі таке? Це той випадок, коли дві голови краще, бо в парі з кимось перевірка фінального варіанту роботи буде більш якісною.
5. Формуй списки завдань
Наявність чіткого переліку завдань перед очима тримає в тонусі та не дозволяє відволікатися. За допомогою нього завжди відомо, що потрібно зробити першочергово, а що може зачекати. Але не варто робити один величезний список. Як варіант, роби щоденні або щотижневі списки. Деякі ІТ фахівці радять зазирати в список двічі-тричі на день. Це дозволяє виокремити пріоритетність справ впродовж дня. Помічниками в плануванні можуть стати ToDoist, Trello та Asana. До списків завжди додавай хештеги – ключові слова – так легше шукати потрібну інформацію, якщо завдань багато і вони різноманітні. А також обов'язково проставляй дедлайни виконання для кожного завдання, оскільки завдання без дедлайна – це все одно, що птах без крил.
6. Починай писати код зараз
Не варто гаяти час на міркування, з чого почати писати код. Ти маєш право на невдалі спроби. Навіть висококваліфікованим фахівцям-програмістам доводиться по декілька разів переписувати коди. Найімовірніше, тобі потрібно буде його переробити декілька разів, перш ніж вийде дійсно якісна робота, яку не соромно показати замовнику. Іноді краще вимикати свого «прихованого» перфекціоніста й просто розпочати. Немає жодних проблем, якщо з першої спроби код вийде невдалим. Просто перепишеш його, коли з'являться нові ідеї.
А в цілому просто не заморочуйся про те, як і що ти робиш, так чи не так. Як новачку, тобі все пробачать, якщо ти просто проявиш активність. Починай робити вже зараз те, чого ти боїшся, і завтра будеш віртуозно робити те, чого навіть не очікував від себе. Це закон досвіду. Набувай його сміливо і на позитиві.

Забронюй місце в групі та отримай вступні уроки безкоштовно!

Для того, щоб отримати актуальну інформацію про умови навчання, ціни і т.д., залиши заявку. Найближчим часом з тобою зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.
Сформуємо цілі
Визначимо рівень знань
Розповімо про навчальну платформу