Чому Java – найпопулярніша мова програмування у світі

Існує понад 600 мов програмування! І лише уяви, Java посідає перше місце серед них. Це означає, що Java-мовою написано понад 65% всіх програмних рішень та мобільних додатків по всьому світу. 90% компаній зі списку Fortune послуговуються мовою Java.
Існує понад 600 мов програмування! І лише уяви, Java посідає перше місце серед них. Це означає, що Java-мовою написано понад 65% всіх програмних рішень та мобільних додатків по всьому світу. 90% компаній зі списку Fortune послуговуються мовою Java для розробки backend систем і desktop додатків. На це є декілька причин.
Причина 1. Ідеальна мова для прикладних додатків
У мові Java втілюється принцип об'єктно-орієнтованого програмування, оскільки Java в основному використовується для створення серверних додатків і мобільного ПЗ. Також – це основа прикладних додатків для системи Android.
Причина 2. Java – перша в рейтингу TIOBE
Індекс TIOBE, який оцінює популярність світових мов програмування, на основі підрахунку результатів пошукових запитів, підніс Java на п'єдестал у 2018 році та віддав їй абсолютну першість серед програмістів країн СНД та ЄС.
Причина 3. Java – мова-лідер для створення сайтів під малий бізнес
За рейтингом IEEE Java була визнана мовою-лідером, якою найдешевше та найлегше написати сайт під Інтернет-магазин, дрібний бізнес із роздрібної торгівлі, всі види мікробізнесу та самозайнятості, а також її зручно використовувати для створення сайтів різних консалтингових компаній та рекрутингових агенцій.
Причина 4. Хмарні системи обирають Java
Некомерційна організація Cloud Foundry Foundation (CFF) опублікувала рейтинг найбільш затребуваних мов програмування для корпоративних хмарних розробок. Згідно з їхнім дослідженням, лідером стала Java.
Причина 5. Вражаюча адаптивність Java
Завдяки віртуальній машині Java (JVM), написаний код можна запускати під Windows, Linux і MacOS. Це дозволяє реалізувати принцип «написана для одного – працює скрізь». Директор з розробки ПЗ компанії Twitter Роберт Бенсон називає адаптивність Java однією з головних причин, чому Twitter перейшла на JVM.

Цей же аспект роботи з Java – адаптивність відзначили і в компанії Netflix. Справа в тому, що інфраструктура компанії працює на Linux, а кодування відео виконується на машинах Windows. У Netflix відзначають, що велика кількість інструментів з відкритим вихідним кодом на Java спрощує моніторинг і оновлення даних в різноманітних середовищах.
Причина 6. Java врятувала Pokemon Go
Ще одна причина, через яку великі компанії вибирають Java – масштабованість. Едвард Ву, ІТ директор компанії-розробника ігор Niantic Labs, каже, що можливості Java дуже допомогли їхній компанії під час розробки Pokemon Go (гру скачали понад 500 млн. разів!).

Упоратися з напливом трафіку їм допомогла хмарна платформа Java з контейнерами і фреймворком Kubernetes. Завдяки їй розробники компанії змогли ефективно синхронізувати стан мільйонів сутностей віртуального світу між пристроями гравців.
Крім названих причин, існують ще десятки додаткових переваг Java, через які з кожним роком все більше компаній переходять на цю передову мову програмування. Нею, наприклад, пишуть програми для Інтернету речей: додатки для роботи з різного роду датчиками, камерами відеоспостереження тощо. Java популярна і в робототехніці. Програміст Ден Ройер, засновник Makelangelo – арт-робота з відкритим вихідним кодом, який малює постери, розповідає, що використовує Java майже у всіх розробках.

Також Java популярна в космічній галузі. Наприклад, її активно використовують в NASA. Як зазначає інженер Шон Хенлі, Java дозволяє швидко і без значних витрат реалізовувати кросплатформені рішення. Зокрема, мовою Java написані інструменти для візуалізації даних з телескопа імені Джеймса Вебба. Набір API World Wind NASA також створений мовою Java. Він допомагає будувати інтерактивні 3D-карти земної кулі. Дані для цього система бере із супутникових знімків Landsat і SRTM.

Отже, хоча Java не можна назвати новою технологією, оскільки з часу її створення пройшло понад 20 років, вона постійно оновлюється, через що підвищує свою конкурентоздатність з кожним роком. Тому найближчі років 10 очікується, що популярність Java буде тільки зростати.

Комплексний курс програмування Java Advanced від Logos IT Academy– допоможе заглибитись у світ Java та навчитись програмувати.
Забронюйте місце в групі зі знижкою 30%!

Залиште заявку
Сформуємо цілі
Визначимо рівень знаньРозповімо про навчальну платформу
Для того, щоб отримати актуальну інформацю
про умови навчання, ціни і т.д., залиште заявку. Найближчим часом з вами зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.Made on
Tilda