Чому саме SCRUM:
за і проти

Scrum - це спосіб гнучкого управління складними проектами, пов'язаними з розробкою програмного забезпечення. Назва походить від гравців регбі та перекладається як «сутичка». У регбі це елемент гри, який показує важливість командної роботи задля перемоги.
Особливістю scrum є те, що це суто командний процес управління проектом, який вирішує непередбачувані та складні завдання від замовника.
Хочеш стати Java розробником?
Як працює SCRUM?
Період роботи над проектом поділяється на так звані sprints по 1-2 тижні. Курує sprints scrum-майстер. В кінці кожного sprint замовник і команда збираються, щоб побачити приріст потенційно прибуткового продукту та спланувати наступні дії.

До слова, сьогодні понад 70% IT компаній на світовому ринку застосовують SCRUM. Серед них такі гіганти як Google, Amazon, Salesforce.com, Microsoft, Adobe. Але є й альтернативні рішення, як, наприклад: XP, Kanban, Lean, Crystal, Rapid application development, Scrum ban та інші.

Для розуміння, чи підходить scrum в роботі саме тобі, ми проаналізували його основні переваги та недоліки.
За SCRUM:
1. Прозорість обміну інформації в команді
Кожен учасник – командний гравець, задіяний в процесі на повну. А замовник завжди знає, на якому етапі перебуває проект, може вносити свої корективи та чітко контролює дедлайни.
2. Самостійність команди




Команда сама планує свою діяльність за демократичним принципом одноголосного голосування. Якщо хтось один в командні не згоден – в ідеалі команда шукає альтернативне рішення, аби всі учасники проекту отримували задоволення і були вповні залучені до процесу створення проекту.
3. Результат очевидний.
Scrum дозволяє кожному члену команди бачити свій особистий внесок в розробку проекту і фінальний результат в будь-який зручний час на будь-кому етапі. Це, до речі, дуже мотивує!
4. Ринкові ризики зведені до мінімуму



Команда швидко адаптується до змін, внесених замовником у проект. Зрештою, всі уникають зайвої роботи, а замовник отримує бажаний результат.
5. Відсутність фінансових ризиків
Чим менше bugs – тим більше грошей вкладається в бюджет проекту, а не витрачається на виправлення дефектів. Це пов'язано з тим, що члени команди дивляться на проект в одному напрямку і розуміють один одного «з півслова».
Проти SCRUM:
1.Замовник сам не знає, чого бажає
Scrum тоді може бути надто ризикованим для команди, яка виконує завдання від такого замовника.
2. 70% успіху – в руках scrum-майстра




Від його вміння організовувати команду і залежить ефективність процесу виконання завдання.
3. Надто великий проект
Якщо проект глобальний, до нього доводиться залучати декілька scrum-команд, кожна з яких є самостійною та незалежною. Але тут всі будуть змушені працювати як одне ціле. Це дуже важко, особливо якщо scrum-майстри – люди з дуже різним світоглядом і темпераментом.
Отакі справи. Тепер ти дізнався про scrum все, що допоможе тобі обрати. Якщо ти хочеш працювати в маленькій приємній компанії-родині та виконувати локальні задачі від замовника – тобі потрібен scrum. Але якщо ти хочеш рухатися у безкрає поле глобальних для всього людства проектів і працювати з широким колом колег, де навіть імена один одного запам'ятовувати не обов'язково – тобі точно зі scrum не по шляху.

Якщо відчуваєш, що scrum – це твоє, тобі на допомогу завжди прийде 6-місячній онлайн курс Junior Java Developer, де scrum – провідна методологія, яка всебічно опановується під час навчання; відбувається взаємодія зі scrum-майстром, з командою та розробляється окремий проект «від і до» для замовника. І якщо вже ти в пошуках роботи в ІТ орієнтуєшся на український ринок то знай, що scrum тобі буде потрібен як повітря, адже понад 85% ІТ компаній в Україні мають невеликі обсяги, і тому працюють саме за цією методологією.

В всі комплексні курси Logos IT Academy включені тренінги по SCRUM обери напрям:

— Курс Java Developer →
— Курс Frontend Developer →
— Курс Python Developer →

Забронюй місце в групі та отримай вступні уроки безкоштовно!

Для того, щоб отримати актуальну інформацію про умови навчання, ціни і т.д., залиши заявку. Найближчим часом з тобою зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.

Як працює метолологія SCRUM?

Переваги SCRUM

Недоліки методу SCRUM

Сформуємо цілі
Визначимо рівень знань
Розповімо про навчальну платформу