Куди поступити на програміста?

Програміст – одна з найпопулярніших професій серед українських випускників. Спеціалізацій для програмістів є багато, як і вакансій. Наприклад, в Японії програмування планують ввести як обов'язковий предмет ще із початкових класів.
Тому багато учнів, що прагнуть працювати в технічній сфері чи мати творчу професію, обирають саме цей напрямок.

То для учнів програмування з чого почати? Задля освоєння цієї професії вам потрібно, перш за все, опанувати мови програмування. Їх можна вивчати самостійно або ж на курсах. І подальшому також буде вимагатися високий рівень знання англійської мови, на якій базується вся термінологія.

Серед вступників найпопулярнішими вишами з факультетами програмування для початківців є Донецький національний університет, Київський національний університет ім. Т. Шевченка, Луцький національний технічний університет, Національний університет "Львівська політехніка", Одеський національний політехнічний університет, Чернівецький національний університет ім. Федьковича та багато інших. Всі вони мають державну та платну форми навчання.
Хочеш стати Java розробником?
У цих університетах та інститутах є різні спрямування та факультети, що готують спеціалістів в галузі програмування.

  • Програмна інженерія – вона найбільше фокусується на розробці програмного забезпечення.
  • Комп'ютерна інженерія, що охоплює, окрім усіх предметів з програмної інженерії, ще й апаратне забезпечення, розроблення різних плат та проектуванню мікроконтролерних та мікропроцесорних пристроїв. Вона ширша, ніж програмна інженерія.
  • Комп'ютерні науки – тут розробляють комп'ютеризовані інформаційні системи. Список предметів на таких факультетах буде доволі великим, але вчитимете ви всього і по трохи, не концентруючись на одному напрямі. Спеціалізацією стане тут ваше захоплення та галузь, де ви найбільше займатиметесь самоосвітою.
  • Системний аналіз – тут наголос робиться на наукову складову програмування. Це спрямування стане чудовим варіантом, якщо ви хочете стати аспірантом, а надалі й науковцем.
  • Інформатика – це щось середнє між комп'ютерною інженерією та системним аналізом. В більшості університетів лиш курс «штучний інтелект» замінено на «нейронні мережі».
  • Прикладна математика – вона найбільш віддалена від програмування і спрямована на теоретично-наукову діяльність. Цим вона нагадує системний аналіз. А програмуваннятут розглядають здебільшого аж на п'ятому курсі навчання.
Тепер вибір залишається за абітурієнтом. Головне пам'ятати, що самоосвіта для будь-якого українського вишу ніколи не буде зайвою.

Також можете скористатися численними курсами і здобути затребувану професію програміста вже за 5-7 місяців. Наприклад, для програмування курси у Львові пропонує Logos IT Academy.Тут ви зможете обрати собі напрям та відповідно тривалість навчання. В будь-якому разі, воно буде набагато швидшим та насиченішим, ніж чотирьох річне навчання в університеті. Logos IT Academy постійно оновлює свої навчальні програми, а в університетах з цим дуже велика проблема. Для вас підібрано менторів спеціалістів в IT-сфері, а всі матеріали пропонують у доступному вигляді. Курси в Logos IT Academy гарантують вам також сертифікат та рівень (для початківців – джуніор) за умови успішного закінчення курсу, навчання не легке та це того варте!

Резюмуємо:

1. Хочеш спробувати програмування безкоштовно? Реєструйся на майстер класи:

Основи Java програмування →
Основи Frontend розробки →
Основи Python розробки →


2. Оприділився, маєш серйозні наміри та хочеш стати програмістом? Реєструйся на комплексні навчальні програми:

Java Developer →
Frontend Developer →
Python Developer →

Забронюй місце в групі та отримай вступні уроки безкоштовно!

Для того, щоб отримати актуальну інформацію про умови навчання, ціни і т.д., залиши заявку. Найближчим часом з тобою зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.
Сформуємо цілі
Визначимо рівень знань
Розповімо про навчальну платформу