Навіщо Java Developer володіти англійською мовою

Англійська мова для Java Developer – це як гітара для гітариста. Можна мати найкращі знання завдяки 6-місячному онлайн-курсу Java Developer, який зробив з тебе кваліфікованого Java Junior, але для того, щоб застосувати ці знання, потрібно володіти не лише мовою програмування, а й мовою спілкування, а вона – англійська.
Англійська мова для Java Developer – це як гітара для гітариста. Можна мати найкращі знання завдяки 6-місячному онлайн-курсу Java Developer, який зробив з тебе кваліфікованого Java Junior, але для того, щоб застосувати ці знання, потрібно володіти не лише мовою програмування, а й мовою спілкування, а вона – англійська. На це існує 5 основних причин.
Хочеш стати Java розробником?
Причина 1. Обмежуєш коло замовників
та навчальних матеріалів
Якщо ти програміст без знання англійської мови, у тебе відпадає можливість розробляти ПО для іноземних замовників, співпрацювати за scrum з командою іноземних розробників, які можуть передати тобі цінні практичні знання та досвід роботи з Java.

Крім цього, ти органічно позбавляєшся можливості вдосконалювати свою Java з різних європейських та американських онлайн-ресурсів та професійної літератури англійською мовою. Адже в україномовних та російськомовних матеріалах дійсно вартісних текстів з Java просто не існує. Пострадянський простір не в змозі дати тобі ті знання з програмування, які дає європейський та американський таким же програмістам як ти, які лише володіють англійською мовою.
Причина 2. Не встигаєш за оновленнями в галузі ІТ
Інформація в ІТ оновлюється щодня. З'являються нові комбінації кодів, важливі інформаційні ІТ ресурси, виникають різні інновації в галузі іноземних замовлень на розробку ПО. Щоразу замовник вимагатиме від тебе більше нового: унікальний сайт для свого бренду, нестандартний додаток з супер-сучасними можливостями, модернізовану програму для обліку його фінансового потоку тощо.

Про все це пишуть професійні ІТ журнали, Інтернет-форуми, веб-сайти, але….англійською мовою. Та в перекладі через Google Translate ти навіть не зрозумієш, про що йдеться в тексті, бо ІТ лексика дуже специфічна.

Отже, єдиний шанс встигнути за оновленнями в ІТ галузі в світі й бути лідером серед програмістів – досконало володіти англійською мовою, бути підписаним на різні ІТ ресурси в Інтернеті і завжди йти поряд в часом або навіть працювати на випередження. Тільки тоді ти складеш конкуренцію мільйонам (!) айтішників по всьому світу.
Причина 3. Не можеш «запитати в Google»
Якщо ти чогось не знаєш, «загугли». Якщо ти чогось не знаєш в ІТ – «загугли» англійською. Перекладач тобі не допоможе, адже перекладаючи ти можеш зрозуміти лише загальний сенс тексту, але не зрозумієш нюансів. А нюанси це якраз саме те, що важливо у програмуванні, адже на них базується логіка побудови коду та відсутність дрібних bugs, які можуть миттєво «зламати» весь код.

І якщо англійською ти не володієш і не знаєш професійної ІТ термінології, ти не можеш скористатися можливостями Google в потрібних тобі питаннях в програмуванні та не зможеш якісно редагувати bugs в коді, бо не знатимеш справжньої причини порушення.
Причина 4. Не знаєш фахової термінології
Все залежить від галузі, в якій працює програміст. Якщо це галузь, платформа, framework з розвиненою російськомовною чи україномовною спільнотою, де накопичена чимала довідкова база, то там ІТ фахівець без знання англійської буде себе почувати цілком зручно.

Навпаки ж, якщо галузь нова, то там підтримка російської і української мови, буде значно гальмувати робочий процес, або просто буде відсутня. На сьогоднішній день так склалося, що найбільш популярні і якісні продукти ІТ розробляються інтернаціональними командами, універсальною робочою мовою для яких є англійська. Тому популярність ІТ фахівця на світовому ринку вимірюється в тому числі і його рівнем володіння англійською мовою.

Почни вчити мову з курсу «Англійська в ІТ», де ти опануєш базові навички з граматики та синтаксису, вивчиш основну фахову термінології ІТ галузі. Це значно полегшить тобі задачу повного оволодіння англійською мовою. Далі переходь на перегляд і читання цікавого, але не складного матеріалу з ІТ: форумів, нескладних фахових книг, електронних часописів з ІТ галузі. І тільки після того вже переходь до складної технічної літератури.
Причина 5. Stack Overflow – крок до опанування фахової англійської в ІТ
Початківцеві в ІТ часом буває досить і шкільного рівня, щоб читати Stack Overflow – популярну систему всіх запитань і відповідей про програмування. Stack Overflow надає можливість оцінювати запитання і відповіді, що підвищує або знижує репутацію зареєстрованих користувачів (свого роду гейміфікація).

Тому під час навчання на курсі «Англійська в ІТ» спробуй паралельно поєднувати з користуванням Stack Overflow, де матимеш змогу не лише перевіряти інформацію, яка тебе цікавить, а й спілкуватися на фахові теми, закріплюючи отримані на курсі знання з ІТ англійської.
Причина 6. Не "витягнеш" проект в ІТ компанії
Авторитетні ІТ компанії часто створюють scrum-команди айтішників під певний проект з розробки ПЗ, за який найчастіше сплачують іноземні замовники. Відповідно, вся документація, пов'язана з працевлаштуванням, організацією роботи команди на період виконання проекту та структура робочого процесу ведуться винятково англійською мовою. Тож вже під час твоєї першої співбесіди з HR працедавцю буде зрозуміло, чи увійдеш ти в число претендентів в команду проекту, чи автоматично не "відсієшся" через незнання англійської мови.

Забронюй місце в групі та отримай вступні уроки безкоштовно!

Для того, щоб отримати актуальну інформацію про умови навчання, ціни і т.д., залиши заявку. Найближчим часом з тобою зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.
Сформуємо цілі
Визначимо рівень знань
Розповімо про навчальну платформу