Що обрати – онлайн чи стаціонарне навчання на програміста: плюси та мінуси

Формат навчання на програміста дуже важливий, адже саме він визначає розподіл зусиль, інвестованих тобою у навчання, вкладеного часу, коштів та, зрештою, кінцевий результат.
Формат навчання на програміста дуже важливий, адже саме він визначає розподіл зусиль, інвестованих тобою у навчання, вкладеного часу, коштів та, зрештою, кінцевий результат.

Є два популярні формати навчання: стаціонар та онлайн.
Хочеш стати Java розробником?
Плюси стаціонарного навчання на програміста
Стаціонарне навчання передбачає, що ти сидиш в комп'ютерному класі разом з групою на 10-20 студентів та викладачем і вчишся за звичайним університетським стандартом, хіба що у вечірній чи ранковий час. І так само як в університеті ходиш на «пари» з програмування виконуєш домашні завдання, здаєш їх і отримуєш зворотній зв'язок віч-на-віч від викладача.

Серед основних переваг такого навчання – особистий контакт з викладачем та групою. І це єдине, що досі робить певну частину аудиторії прихильниками стаціонарного навчання.
Мінуси стаціонарного навчання на програміста
Без сумніву, особистий контакт, з викладачем важливий, особливо якщо ти – не дисциплінований, проте недоліків у навчанні на стаціонарі теж немало. Серед них:

 • Неможливість «посунути» графік навчання, якщо ти не встигаєш з роботи

 • Велике навантаження після робочого дня (доїхати до класу, почекати, поки всі зберуться, потім ввечері повертатися додому і ще готувати домашку). Словом, незручно.

 • Стаціонарні курси з програмування дорожчі, порівняно з онлайн форматом. При цьому більша частина сплачених тобою коштів йде на оренду класу, обладнання, прибирання, кава-брейк, оплату послуг офіс-менеджера, роздрукування навчальних матеріалів словом на всю інфраструктуру на яку йдуть кошти.

 • Відсутність можливості пройти окремі уроки повторно, якщо ти щось пропустив, не зрозумів чи просто не встиг засвоїти

 • Великі часові втрати. Особливо гостро це відчувається, коли добиратися до місця навчання годину і більше, а потім ще майже вночі повертатися назад стільки ж часу.

 • Обмежена увага викладача. Якщо вас в групі навіть 10 людей, а заняття триває 2-2,5 годин в кращому випадку – ти зможеш поставити максимум 2 запитання. Адже не ти один чогось не зрозумів, і маєш задоволення запитувати викладача скільки тобі заманеться. А ще те, що тобі доводиться вислуховувати запитання інших членів групи і слухати відповіді викладача тоді, коли саме цю тему ти зрозумів ідеально і хочеш продовжувати. Хоча в Logos IT Academy цей момент вирішили запровадивши безкоштовні суботні консультації!
Плюси онлайн навчання на програміста
Онлайн навчання на програміста – це формат, який дозволяє тобі вчитися, не виходячи з дому з перервами або нон-стоп на твій вибір, та в той час, коли в тебе є змога і бажання.

Звісно, онлайн навчання передбачає не лише відео уроки, а й консультації наживо, де тобі доведеться зазирнути до онлайн кімнати у певний день і час.

Але і в цьому є більше плюсів:

 • по-перше ти можеш підключитися онлайн з будь-якої точки країни або навіть із-за кордону.
 • по-друге, ти не гаєш купу часу на дорогу, а одразу вмикаєш систему онлайн навчання, де б ти не знаходився в цей момент, головне – аби був хороший інтернет.
Серед основних переваг онлайн навчання типовими є такі:
 • Навчання в будь-який час з будь-якої локації

 • Навчання економить особистий час на дорогу та витрати на проїзд

 • Онлайн навчання дисциплінує. Ти сам обираєш зручний для тебе час занять і практики, і контролюєш свою успішність у навчанні. Це допоможе тобі зрозуміти, наскільки програмування – твоя сфера і скільки зусиль ти готовий їй віддати, аби досягти гарних результатів.

 • Онлайн формат дешевший від стаціонару

 • Багато часу на практику. В середньому урок триває годину, а потім весь час – за тобою. Практикуй, коли зручно, але намагайся робити це регулярно, щоб показувати хороші результати.

 • Уваги викладача і ментора – скільки завгодно. Адже тут є онлайн ком'юніті майбутніх розробників, які навчаються разом з тобою в одній групі. З усіма вами викладач і ментори можуть рівномірно взаємодіяти та розподіляти свою увагу так, щоб всі учасники курсу могли вповні отримати відповіді на всі свої запитання онлайн.

 • Можливість переглядати відео уроки стільки разів, скільки тобі потрібно, і стовідсотково засвоїти навчальний матеріал.

 • Ти завжди маєш підтримку особистого ментора, який на зв'язку 24/7 онлайн.
Мінуси онлайн навчання на програміста
Серед мінусів онлайн навчання основні стають актуальними за умови, якщо ти не вмієш сам себе мотивувати вчитися. А це означає лише одне: програмування тобі не дуже потрібно.

Лише тоді, коли ти внутрішньо мотивований на успіх у навчанні на програміста, онлайн курс з програмування від Logos IT Academy – стане для тебе найкращим та найвигіднішим рішенням!

Вже обрав своє майбутнє в ІТ? Залишай заявку та отримуй вступні уроки безкоштовно!

Забронюй місце в групі та отримай вступні уроки безкоштовно!

Для того, щоб отримати актуальну інформацію про умови навчання, ціни і т.д., залиши заявку. Найближчим часом з тобою зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.
Сформуємо цілі
Визначимо рівень знань
Розповімо про навчальну платформу