Хто такий скрам мастер і його роль в компанії?

Scrum Master – одна з привілейованих професій в ІТ, оскільки за методом Scrum працюють понад 80% всіх світових ІТ компаній. Але не всі достеменно розуміють, чим саме займається Scrum майстер та яка його роль в ІТ компанії.
Scrum Master – одна з привілейованих професій в ІТ, оскільки за методом Scrum працюють понад 80% всіх світових ІТ компаній.

Але не всі достеменно розуміють, чим саме займається Scrum майстер та яка його роль в ІТ компанії.

У цій статті ми проллємо світло на цей фах та допоможемо тобі раз і назавжди визначитися, чи хотів би ти колись стати скрам майстром. А також вкінці статті подаруємо тобі тренінг по скрому!
1. Scrum Master – вчитель
Один з головних обов'язків Scrum Master – навчати команду особливостям Scrum методології та заохочувати до тісної взаємодії під час роботи над проектом.

Однак Scrum Master не є суворим контролером чи авторитарним лідером. Його діяльність, скоріше, менторська, ніж лідерська. Він має переконати команду, надихнути, підштовхнути до того, аби команда побачила нові ідеї там, де раніше не бачила, і змогла їх застосувати в роботі.


2. Scrum Master – наглядач


Він контролює не людей, а процес. Scrum Master має чітко розуміти ризики під час роботи над продуктом, заздалегідь бачити ймовірні перепони, проблеми, застерігати команду від тотальних помилок шляхом пояснення своєї позиції.

Scrum Master також наглядає за дотриманням командою дедлайнів, якістю взаємодії між всіма її членами, можливим виникненням конфліктів всередині команд та їх невідкладним попередженням тощо. Він як орел – літає вгорі і бачить весь процес і всіх його учасників комплексно.


3. Scrum Master – мотиватор


Фасилітація – одна з компетенцій Scrum Master. У хорошій ІТ компанії раз на тиждень після роботи Scrum Master проводить командні збори з метою підвищити ефективності роботи кожного: похвалити найкращих співробітників, розібрати помилки, підбадьорити новачків в команді, підвищити рівень командної взаємодії, обережно розібрати конфліктні ситуації та проблемні ділянки роботи в групи, надихнути та замотивувати команду на подальшу спільну працю.
4. Scrum Master – аналітикВсе, що відбувається в команді і в компанії в цілому Scrum Master зобов'язаний брати на озброєння, аналізувати та розуміти суть всього.

Він уважно спостерігає щодня за тим, як триває робота, як спілкуються між собою колеги, як швидко вирішуються робочі та питання міжособистісної взаємодії між колегами в групі, наскільки всі співробітники задоволені своєю роботою та наскільки якісно і вчасно виконуються замовлення клієнтів на створення ПЗ.

Scrum Master часто послуговується спеціальними аналітичними програмами, має доступ до CRM системи компанії та всіх допоміжних програм, які спрямовані на контроль та дотримання бізнес-процесів в компанії.
5. Scrum Master - це не проектний менеджер
Від проектного менеджера Scrum Master відрізняють повноваження прямо впливати на команду шляхом застосування корпоративних репресій. Так, наприклад, Scrum Master не має права штрафувати чи звільняти співробітників, зменшувати чи підвищувати зарплату, видавати якісь фінансові бонуси чи наймати нових людей в компанію. Він може лише бути в курсі та рекомендувати дії, людей, вчинки, поведінкові особливості. А вже подальші дії від того інших уповноважених працівників в компанії залежать від персональної та професійної довіри до Scrum Master цих працівників.

Іншими словами, місією Scrum Master є створення умов для розвитку самоуправління та цивілізованих демократичних продуктивних процесів в ІТ компанії.
Перспектива працювати Scrum Master доволі амбіційна мета. Оскільки для останнього важливі не лише знання типового розробника, які ти без проблем отримаєш на 6-місячному курсі з Java в LOGOS ІТ ACADEMY а ще й високий рівень софт скілів та емпатії, без яких Scrum Master не зможе бути успішним в своєму фасі.

Тому тепер, знаючи, що входить до основних обов'язків Scrum Master і в чому полягає його роль в ІТ компанії, ти маєш змогу ухвалювати для себе рішення, чи дійсно ти готовий йти до цього, чи вибереш інший напрям в ІТ, пов'язаний не стільки з роботою з людьми, скільки з роботою безпосередньо з кодом.
Реєструйся на безкоштовне пробне заняття Java
Залиши заявку
Сформуємо цілі
Визначимо рівень знаньРозповімо про навчальну платформу
Для того, щоб отримати актуальну інформацю
про умови навчання, ціни і т.д., залиши заявку. Найближчим часом з тобою зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.Made on
Tilda