Як народилася мова Java

23 травня у 1995 році народилася абсолютно унікальна і до того нікому невідома мова програмування. Її «батько» Джеймс Гослінг, довго експериментував з різними кодами, допоки не вивів типізований додаток, здатний працювати на будь-якій комп'ютерній архітектурі за допомогою спеціального Java-пристрою.


23 травня у 1995 році народилася абсолютно унікальна і до того нікому невідома мова програмування. Її «батько» Джеймс Гослінг, програміст компанії Sun Microsystems, довго експериментував з різними кодами, допоки не вивів типізований додаток, який транслюється в особливий байт-код, здатний працювати на будь-якій комп'ютерній архітектурі за допомогою спеціального Java-пристрою.
Історія назви Java
Гослінг планував назвати своє «дитя» Oak, що в перекладі з англійської означає «дуб». Але невдовзі відмовився від цієї назви, дізнавшись, що така мова програмування вже існує. Не довго думаючи, Гослінг налив собі чергову філіжанку кави і почав міркувати над назвою. Чарівний аромоксамит напою і улюблений сорт кави винахідника – Java – стали вирішальними в долі назви. Саме тому на офіційній емблемі Java зображено філіжанку з гарячою кавою. Очевидно, напій дійсно був дуже смачним.
Мета створення Java
Легендарно проста. Гослінгу треба було програмувати побутові електронні прилади – чайник, піч, холодильник та інші. Тому винахідник зробив мову програмування максимально простою, яка через це отримала широку світову популярність. Ви ж знаєте цих ледачих програмістів!
Версії Java
Усього чотирнадцять, які виходили, починаючи з 1996 року. Серед суттєвих нововведень, які спостерігалися в оновлених версіях були такі як:

  • Технологія «Бери і кидай» – переміщення об'єктів на екрані (ПК JDK 1.1 (1997 р.));
  • Підтримка Unicode, в тому числі японською та китайською мовами (J2SE 5.0 (2004 р.));
  • Технологія C++ та дозвіл на імпорт статичних полів і методів (J2SE 5.0 (2004 р.));
  • GifWriter для роботи з файлами формату GIF. (Java SE 6 (2006 рік));
  • Система управління кешем та підтримка параметра «no-cache» в HTTP-запиті й Swing - поліпшена працездатність OpenGL і DirectX Java SE 7 (2011 рік));
  • Обробка тексту на LCD; (Java SE 7 (2011 рік)) та інші можливості.
Основні функції Java
  • Швидка та якісна організація інтерфейсу користувача;
  • Організація швидкого доступу до інформації;
  • Забезпечення безпеки роботи в мережі.
Поглинання Java компаніями
У 2006 р. Sun Microsystems оголосила частина коду віртуальної машини Java (JVM) вільно поширюваним і розпочала випускати його під ліцензією GNU General Public License (GPL). До травня 2007 р. компанія поширювала безкоштовно майже весь код JVM, за винятком незначної його частини, на яку Sun не має прав. У 2009-2010 рр. корпорація Oracle поглинула компанію Sun Microsystems. А в 2010 р. Джеймс Гослінг, який перейшов в Oracle після поглинання, покинув компанію.
Вплив Java на спільноту програмістів у світі
Не секрет, що програмісти Java заробляють в 2-3 рази більше по всьому світу, ніж програмісти, які послуговуються іншими, менш популярними та менш відомими мовами програмування. Чому популярність інших мов програмування не зростає? По-перше через переманювання найкращих розробників в Oracle. По-друге, на відміну від Java проектів, які переважно схожі між собою, в проектах, написаних іншими мовами програмування, більше творчості, а значить, вони більш складні та непередбачувані, і тому менше ІТ-фахівців зацікавлені в їх опануванні.
JavaScript – не Java
Мова JavaScript – це мова розробки сценаріїв, який можна використовувати на Web-сторінках. Вона була створена компанією Netscape і спочатку називалася LiveScript. Синтаксис мови JavaScript нагадує синтаксис мови Java, проте на цьому їх схожість закінчується.
Перспективи розвитку Java
Шалені! Оскільки в світі вже надто багато важливих програм, написаних Java. Зазвичай вони написані саме Java, і користувач нічого не виграє, якщо переписати їх іншою мовою програмування. До того ж після переписування ці програми стануть більш повільними і менш ефективними, тому робити це не вигідно. Отже, залишається лише привітати Java з тим, що, незважаючи на її сьогоднішню популярність, дійсний розквіт ще попереду, а значить і попит на програмістів, які вчаться працювати саме з цією мовою.
Logos IT Academy запрошує Вас на курс Java Developer, де за 6 місяців Ви опануєте необхідну базу та зможете достойно розпочати свій шлях як програміст. Приєднуйтесь!
Забронюйте місце в групі зі знижкою 30%!

Залиште заявку
Сформуємо цілі
Визначимо рівень знаньРозповімо про навчальну платформу
Для того, щоб отримати актуальну інформацю
про умови навчання, ціни і т.д., залиште заявку. Найближчим часом з вами зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.Made on
Tilda