Як стати Java програмістом з нуля?

Java стабільно входить до трійки найпопулярніших мов за індексом TIOBE і потрібний скрізь: від популярних ігор до фінансового сектора, від смартфонів до серверів великих компаній.
Java стабільно входить до трійки найпопулярніших мов за індексом TIOBE і потрібний скрізь: від популярних ігор до фінансового сектора, від смартфонів до серверів великих компаній. Разом із Java-розробником Яромиром Яремко розібралися, що потрібно знати та вміти, щоб почати програмувати на ньому.
Хочеш стати Java розробником?
Трохи про мову Java
Java з'явився в 1995 завдяки інженерам компанії Sun Microsystems і, зокрема, Джеймсу Гослінгу. Інженери розробили його як мову програмування для керування побутовою та домашньою технікою.

Але в результаті мова виявилася потрібна всім.
Навіщо потрібна мова Java?
Будь-яка програма на смартфоні чи комп'ютері складається з двох частин: frontend та backend. Щоб краще зрозуміти, що це таке, уявіть, що програма це автомобіль.

Frontend це все, що ви бачите перед кріслом водія: кермо, кнопки, важелі, стрілки приладів.
Backend це все те, що знаходиться під капотом і насправді змушує автомобіль рухатися.

Java - це мова backend-розробки, якою збирають «двигун» програми, щоб він був потужним, надійним, безпечним, швидким, універсальним і просто красивим.

Java використовують системи із тисячами користувачів. Ось лише кілька прикладів:

  • Фінансова сфера та банки - Приват, Ощад, Моно
  • Соціальні мережі - Twitter, LinkedIn, Facebook
  • Маркетплейси - Amazon, Rozetka
  • Онлайн-кінотеатри та відеохостинги - YouTube, Netflix.
  • Ігри - Minecraft, Assasin's Creed, The Sims 3 (мобільна версія).
  • Android-додатки - WhatsApp, Telegram, Viber.

Інші компанії, що швидко ростуть, наприклад Apple, Microsoft, Google, також використовують Java.

Одна з причин популярності мови – кросплатформність: програми на Java однаково добре працюють на різних пристроях. Це вигідно для бізнесу: по-перше, вартість розробки нижча; по-друге, що більше пристроїв, куди можна встановити, тим більша його аудиторія.
Хто такий Java-програміст?
Java-програміст - це людина, яка пише програмний код мовою Java. Крім написання коду, він часто взаємодіє із замовником, тестує додаток на всіх етапах його створення, виправляє баги та займається техпідтримкою.

Приклад: однією з робочих завдань java розробника була розробка робота. Потрібно було реалізувати оnline Keyboard для відправки посилань у Telegram. Online Keyboard – online-клавіатура, прив'язана до повідомлення. Замість надсилання повідомлення зі звичайної клавіатури, вона використовує функцію зворотного виклику, тобто відкладеного виконання. Функція зворотного дзвінка названа за аналогією із замовленням зворотного дзвінка: коли ви не хочете чекати на лінії та замовляєте дзвінок від оператора, а він набирає вам, як тільки звільниться.

Ось що він зробив:

  • Перевірив, чи є у Telegram такий функціонал.
  • Знайшов кілька бібліотек, переглянув документацію по них і, порівнявши, підключив одну через Maven — фреймворк для автоматизації збирання проектів.
  • Створив тестовий бот і спробував зробити простий приклад, який показував, як працює online Keyboard.
  • Почав продумувати архітектуру програми: виділив модулі, створив пакети.
  • Вибрав стиль розробки.
  • Реалізував бота відповідно до завдання.
Як стати Java-розробником?
Як і у випадку з майже будь-якою IT-професією, стати програмістом на Java з нуля можна самостійно, вивчаючи відкриті ресурси, або на курсах. У першому випадку доведеться багато гуглити та збирати більшу частину матеріалів для вивчення самостійно. У другому вас супроводжуватиме команда досвідчених викладачів та менторів.

На курсі Java Developer ви за 6 місяців освоєте професію з нуля до рівня junior+. Для цього вам не обов'язково жертвувати основною роботою, або навчанням, достатньо буде присвячувати курсу 10-12 годин на тиждень.

У курсу є низка переваг, які дозволять вам не тільки успішно пройти навчання, а й отримати роботу:

  • Актуальна програма, складена експертами на основі вакансій різних компаній, щоб ви точно були потрібні на ринку.
  • Індивідуальна підтримка – особисті дзвінки з ментором (експертом-консультантом) для обговорення всіх питань, і навіть коли ви не знаєте, як поставити запитання.
  • Постійна підтримка ментора — будь-якої миті можна написати в чат і отримати допомогу.
  • 20% теорії, 80% практики
  • Вже через 6 місяців ви станете junior-фахівцем - зможете відгукнутися на вакансії
Як вивчити Java самостійно?
Крок 1.
Найкраще розпочати вивчення із синтаксису, а вже потім освоїти основи об'єктно-орієнтованого програмування, не обов'язково в контексті Java. Розберіться у типах даних та операторах. Спробуйте створити прості Java об'єкти з різними варіантами поведінки.
Крок 2.
Розібравшись із основними поняттями, встановіть програмне забезпечення для кодингу та запуску програм – JDK (Java Development Kit).

Вихідний код пишеться у текстовому форматі. Скачайте та встановіть одну з IDE (Integrated Development Environment) – це середовище для розробки програмного забезпечення (інтерфейс, в якому пишуть код).

Найпопулярніше середовище - IntelliJ IDEA. Це зручний інструмент з підказками, можливістю перевірки та налагодження коду, зручною інтеграцією з базою даних та серверами. Детальна документація про класи та інструменти мови доступна на сайті Oracle.
Крок 3.
Навчіться працювати з базами даних. І тому необхідно освоїти систему управління базами даних (СУБД), наприклад SQL. Подивіться, як діють оператори та функції, навчитеся маніпулювати структурою таблиць та писати складні запити.
Крок 4.
Спроектуйте першу програму. Розберіться за принципами побудови архітектури, навчитеся проектувати. Освойте фреймворки (готові програмні продукти, які спрощують створення та підтримку проектів) для створення веб-проектів, наприклад Spring.
Практичні навички
Найкращий спосіб отримати навичку програмування – писати проекти. Почніть з простих програм, які ви побачите в книгах або відео. Потім спробуйте їх трохи модифікувати та ускладнити.

Створіть власний додаток. Паралельно варто практикуватися виконувати завдання та писати код на ресурсах для програмістів, наприклад HackerRank. Роботодавці часто розпочинають процес пошуку розробників саме на таких платформах.

Створіть обліковий запис на GitHub або GitLab, викладіть туди код, який готові показати іншим програмістам та майбутнім роботодавцям.

Щоб перейти з джуніорів у мідли, розробнику важливо працювати з патернами (шаблонами) і визначати якість коду. Навчіться думати архітектурно, виділяти модулі та правильно проектувати залежності. Зверніть увагу, що вимоги до мідл-розробників можуть сильно відрізнятися в різних компаніях.

Щоб перейти на більш високий рівень, джуніору може знадобитися від року до двох років роботи — залежно від того, скільки він вкладає в навчання.

З Logos Java Academy у тебе є два варіанти розвитку:

Забронюй місце в групі та отримай вступні уроки безкоштовно!

Для того, щоб отримати актуальну інформацію про умови навчання, ціни і т.д., залиши заявку. Найближчим часом з тобою зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.
Сформуємо цілі
Визначимо рівень знань
Розповімо про навчальну платформу