Як вибрати найкращі ІТ курси: 6 важливих порад

В Україні понад 500 компаній пропонують навчати на програміста, втім лише з десяток з них вартий твоєї уваги. Адже про якість та результативність онлайн-навчання свідчить не так багато складових, про які, на жаль, не всі знають, тому з легкістю потрапляють у пастку шахраїв.
В Україні понад 500 компаній пропонують навчати на програміста, втім лише з десяток з них вартий твоєї уваги. Адже про якість, доступність та результативність онлайн-навчання свідчить не так багато складових, про які, на жаль, не всі знають, тому з легкістю потрапляють у пастку шахраїв. Аби з тобою такого не сталося, ми зробили добірку основних складових, за якими варто оцінювати ІТ курси та, відповідно, розумно інвестувати гроші.
Хочеш стати Java розробником?
1. Хороші ІТ курси тривають не менш ніж 6 місяців
Подумай сам, що можна вивчити за 1-3 місяці? Цього часу вистачить тільки для того, щоб більш-менш опанувати теоретичну частину всього обсягу мінімальних знань для Java Junior. А як же практика? А soft skills? Деякі компанії не замислюються над такими важливими речами, і це вже свідчить проти них. Чому? Бо вони хочуть набрати більше груп і отримати більше грошей. Є навіть такі «умільці», які роблять тижневі ІТ курси та курси вихідного дня! Про що й говорити, сам роби висновок.
2. Практика – обов'язкова
Якщо на курсі тобі обіцяють: «буде багато інформації», «такого ти ще не чув і не знав», «унікальні теоретичні знання» - не ведися. Якісні курси мають не лише містити лекції, а й практичні знання. Більш того, з теорії має бути все тільки найнеобхідніше. Весь інший час – практика, практика і ще раз практика, якої за правилом Парето 80/20 має бути не менше ніж 80%.
3. Викладач – фахівець, який практикує Java від 3 років
Викладач. Саме заради нього ти купуєш курс. Завжди пам'ятай про це. Не заради гарного сайту (хоча це теж важливо), не заради ідеально знятого відео чи сертифікату в позолоченому обрамленні, а саме заради фахівця, який може передати потрібні та практично застосовувані знання, які допоможуть тобі заробляти гроші програмуванням. І ця людина повинна мати неабияку кваліфікацію, щоб навчати програмуванню.

•По-перше, диплом програміста та портфоліо.
•По-друге, стаж не менше ніж 3-5 років.
•По-третє, робота не лише з національним, а й із закордонним замовником.
•По-четверте, розробка складного ПЗ.
•По-п'яте, вміння доступно викласти складну інформацію.
•По-шосте, вміння підтримувати дисципліну та вправно слідкувати за виконанням домашніх завдань.

Якщо твоєму менторові не все одно, він буде ретельно перевіряти кожне завдання та розбирати кожну твою помилку – індивідуально чи колективно – за твоїм бажанням. Але його головна задача – бути залученим в процес викладання, а найвища мета – дати тобі досконалі знання. Всі інші викладачі не варті твоїх грошей і витраченого часу.
4. Soft skills як корисний і необхідний додаток
Що таке scrum? Якщо ти не знаєш і на курсі тобі не пояснюють – не йди на такий курс. Адже на перший погляд хоча і здається, що це не важливо, насправді понад 80% світових ІТ компаній працюють на основі методології scrum, яка передбачає тісну роботу над замовленням ПЗ в команді на чолі із scrum майстром або scrum керівником.

Без soft skills – умінь та навичок працювати і взаємодіяти в команді з різними людьми, ти не затримаєшся в жодній престижній ІТ компанії. Якщо, звісно, ти не плануєш все життя бути вовком-одинаком і працювати на фрілансі – хоча може бути і такий варіант, якщо ти глибокий інтроверт. Але це рідше виняток ніж правило. В усіх інших випадках тобі потрібен буде досвід роботи в злагодженій команді в ІТ компанії, отже, ти маєш «вписатися» в атмосферу, що і гарантує тобі вивчення та наслідування soft skills.
5. Гарантоване працевлаштування після курсу
Обов'язково з'ясуй, чи співпрацює компанія, яка пропонує курс, з рекрутинговим агентством чи якимись ІТ компаніями, куди має змогу направляти своїх кращих студентів після навчання. Якщо ця програма відсутня, такий курс, швидше за все, чергова схема для викачування грошей із «зелених» клієнтів, які мріють стати програмістами.
6. Обирай ІТ курси онлайн
На перший погляд, здається, що особиста присутність на курсі вигідніша ніж віртуальна, оскільки тобі начебто дістанеться більше уваги та більше інформації. Однак це не так. У онлайн освіти в наш час є величезні переваги над офлайн. Основні з них такі:

- Тобі необхідно висипатися. А якщо о 8:00 треба вже сидіти на занятті – навряд чи ти будеш добре сприймати інформацію. Хоча ІТ – це не написання роману, однак все одно зав'язане на глибокому розумовому залученні в освітній процес. Тому без концентрації, вважай дарма витрачений час. А багатьом людям дуже важко почуватися сконцентрованими, прокидаючись о 6:00 ранку, а то й раніше. З онлайн навчанням ти можеш вчитися в комфортний для тебе час, дотримуючись лише дедлайну, встановленого твоїм викладачем.

- Подається дозовано інформація у відео з практичним блоком. Якщо ти не зрозумів з першого разу, можеш переглянути відео ще стільки разів, скільки потрібно, і вже точно досконало опанувати всю інформацію. Це тобі не те, що запитувати викладача і дратувати всю групу забиранням і їхнього в тому числі часу. В онлайн курсі час належить лише тобі і Java.

- Тобі не доведеться залишати роботу. Більшість людей, які планують змінити фах і стати програмістами – працюють на постійній роботі. То навіщо ж звільнятися і на цілих півроку залишитися без грошей, якщо можна і працювати, і навчатися одночасно в зручний для тебе час, при цьому не виходячи із зони комфорту, а лише більше уваги приділяти програмуванню, щоб потім плавно перейти на новий улюблений фах в ІТ.

- Онлайн курс дешевший і вигідніший. Звісно ж, адже тобі не треба витрачати гроші на проїзд та харчування. Крім цього, в оплату офлайн курсу закладена оренда зали і подвійна зарплата викладача (бо ще витрати на його проїзд і харчування), також використання електроенергії, прибирання тощо. Навіщо тобі за це платити? В онлайн навчання ти заплатиш виключно за сам курс (тобто за час, витрачений на тебе викладачем) і все, та ще й отримаєш запис відео, за яке заплатив. Тобто весь обсяг знань залишиться з тобою назавжди.

- Підтримка ментора. Вагомою перевагою нашого курсу є один рік підтримки ментора з моменту початку навчання, таких умов більше не запропонує жодна школа. Ми піклуємося про наших студентів.
Як бачиш, переваги 6-місячного онлайн курсу Java Developer очевидні. Тож поспішай зареєструватися на якісний курс, поки твої потенційний колеги не прочитали цей текст і не випередили тебе у прагненні опанувати новий надзвичайно цікавий та високооплачуваний фах в ІТ.

Забронюй місце в групі та отримай вступні уроки безкоштовно!

Для того, щоб отримати актуальну інформацію про умови навчання, ціни і т.д., залиши заявку. Найближчим часом з тобою зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.

Хороші ІТ курси тривають не менш ніж 6 місяців

Практика програмування – обов'язкова

Сформуємо цілі
Визначимо рівень знань
Розповімо про навчальну платформу