Питання на співбесіді в ІТ

Якщо ви вже освоїли одну з професій в сфері інформаційних технологій і нарешті зважились використати свої знання для роботи, то ми пропонуємо вам кілька порад щодо співбесіди.
Перш за все, будьте обізнані в діяльності компанії, куди влаштовуєтесь на роботу. Прочитайте про напрями їх діяльності, партнерів, перегляньте фото з офісу чи корпоративного дозвілля, якщо такі є на сайті. Будьте впевнені в своїх силах – не дарма ж стільки часу і ресурсів ви використали на вивчення мови програмування чи веб-дизайну!

На співбесіді з вами, скоріш за все, говоритиме HR фірми. Вам можуть дати до виконання кілька тестів, або творче завдання для вирішення якоїсь проблеми.
Хочеш стати Java розробником?
Спочатку вам поставлять стандартні питання (усно, або у вигляді анкети), а потім вже спеціалізовані, що стосуватимуться майбутньої посади:

  • Ваші дані (ПІБ, рік народження, місце проживання).
  • Місце навчання та наявність диплому – часто в ІТ-сфері дипломів не вимагають, оскільки галузь ця дуже молода, але їх наявність стане для вас лиш перевагою.
  • Будуть технічні запитання щодо ваших навиків, також можливе тестове завдання.
  • Досвід роботи та практика – це найважливіша складова професії. Вас перепитають де і з якими типами робіт ви працювали. І головне – який був проміжок від останньої роботи, бо для програміста надзвичайно важливим є постійна практика та вдосконалення своїх вмінь. Він має йти в ногу з часом.
  • Якщо ви вже десь працювали, перепитають, чому пішли з попередньої роботи, що в ній вас не влаштовувало.
  • Можуть запитати також про особисті якості – такі, як стресостійкість пунктуальність, витривалість, пунктуальність, вміння роботи в колективі. Серед них можуть згадати й про негативні – це є поширеною практикою серед роботодавців. Не дивуйтесь, якщо питатимуть про шкідливі звички та фізичний стан – це також впливає на вашу роботу.
  • Можливо цікавитимуться, чому ви хочете працювати саме в цій фірмі.
  • Перепитають, на яку зарплату ви розраховуєте.
В свою чергу поставте роботодавцю теж кілька запитань. Наприклад, щодо зарплати, які ваші обов'язки на цій посаді, про випробувальний термін чи стажування, кар'єрний ріст, офісні умови, графік роботи та обідні перерви.

Зазвичай співбесіда триває не довше 30-40 хвилин. Також не забудьте звернути увагу на свій зовнішній вигляд. Ви маєте бути охайними та привітними. Найбільшими помилками в мові жестів на співбесіді вважається – уникання зорового контакту, схрещені руки на грудях, погана постава, непевний потиск руки та відсутність посмішки.

Якщо ви ще лиш на дорозі до професії в ІТ, пропонуємо вам піти на курси в Logos IT Academy. Там є навчальні програми за різними спрямуваннями та різної тривалості: курси програмування java, тестування, HR, web-програмування та курс SEO та web-маркетингу. Всі матеріали тут є доступними, а приміщення для занять світлі та привітні. Комп'ютерна Академія Логос гарантує вам професійних викладачів та ефективне навчання, опісля якого ви отримаєте сертифікат про досягнутий рівень.

Забронюй місце в групі та отримай вступні уроки безкоштовно!

Для того, щоб отримати актуальну інформацію про умови навчання, ціни і т.д., залиши заявку. Найближчим часом з тобою зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.
Сформуємо цілі
Визначимо рівень знань
Розповімо про навчальну платформу