Як почати програмувати

Самостійно вивчити ази програмування – цілком реально і навіть необхідно, якщо ти вирішив стати Java розробником. Розпочни з найлегшого – переглянь серію безкоштовних відеоуроків від Logos Java Academy.
Самостійно вивчити ази програмування – цілком реально і навіть необхідно, якщо ти вирішив стати Java розробником. Розпочни з найлегшого – переглянь серію безкоштовних відеоуроків від Logos Java Academy, які дадуть тобі мінімальне уявлення про мову Java, особливості її побудови, основні інструменти, фішки, лайфхаки та перелік додаткових ресурсів для майбутнього розвитку у програмуванні.
Хочеш стати Java розробником?
1. Розберись із системою «клієнт-сервер»
Сервер – це спеціальна програма на окремому хостингу, що виконує задачі клієнта. Натомість клієнт – програма, яка ставить задачі серверу для виконання.

На хостингу для роботи сервера виділяється спеціальний порт, до якого звертається клієнт. Для зв'язку з портом хостингу клієнт, поєднаний з потрібним сервером, створює Socket – точку з'єднання в мережі двох програм.

У відеоуроці «Вступ до Java» з крутим Java розробником Logos Java Academy Яромиром Яремко ти вивчиш алгоритм роботи системи «клієнт-сервер» доступно, легко з використанням простих схематичних малюнків, а також дізнаєшся, якими привілеями користується Java в Україні та світі та як створити круті веб-сервіси та Андроїд-додатки за допомогою Java і детально прописати в коді їх функціонал.
2. Скачай та встанови Java Development Kit
Java Development Kit (JDK) - це комплект розробника додатків мовою Java, до якого входить компілятор Java (javac), бібліотеки класів Java, приклади, документи, утиліти (JConsole) та виконавча система Java (JRE).

Ці інструменти безкоштовні, а як їх встановити, дізнаєшся з відео «Інструменти для програмування на Java». Після перегляду процедура скачування та встановлення JDK з повним розумінням, чому це необхідно для розробника, забере в тебе менше 5 хвилин. Ба більше, ти можеш обрати своє середовище розробки, як-то Eclipse чи IntelliJ IDEA, де перше встановлюється абсолютно безкоштовно.
3. Налаштуй Eclipse
Eclipse — програмне забезпечення для розробки десктоп-програм з графічним інтерфейсом і без нього. Eclipse розширюється за допомогою плагінів, таких як Java plug-in, бо Eclipse написаний мовою Java також.

Деталі про середовище програмування Eclipse дізнавайся з нашого навчального відеоролику «Налаштування середовища програмування Eclipse». Наприкінці відео ти вже точно будеш знати як створити власний проект в Eclipse та зробити його життєздатним.
4. Напиши свою першу програму мовою Java
В Eclipse можна поступово, лише в шістьох рядках коду, отримати першу написану мовою Java програму в консолі без графічного дизайну. Опанувавши середовище Eclipse, переходь до тотальної практики, не зволікай з цим! Адже, напевне, тобі вже кортить створити першу лайтову програму мовою Java, чи не так? Тож уперед!

Та перед тим тобі ще доведеться вивчити, що таке «коментар» і чому програму запустить тільки той блок коду, який знаходиться у фігурних дужках. Навіщо потрібен коментар в коді? Він дозволяє прочитати 6 рядків замість 80 коду методу з бізнес логікою. Коментар дає посилання на алгоритм, який реалізується і широко описується в коді. Але в коментарі цей алгоритм з'являється в скороченому та лаконічному вигляді.

З відеоуроку «Написання першої програми на Java» ти дізнаєшся, як саме позначається коментар в коді, яких типів бувають коментарі та коли вони дійсно допомагають, а коли й шкодять.
5. Навчись працювати зі Swing
Swing – це бібліотека для створення графічного інтерфейсу для програм мовою Java. Swing була розроблена компанією Sun Microsystems. Вона містить ряд графічних компонентів, таких як кнопки, поля введення, таблиці тощо.

Компоненти Swing підтримують динамічні pluggable look-and-feel, що забезпечують адаптацію платформи до графічного інтерфейсу, тобто процес, коли до одного компонента підключається другий, який є особливим для певної операційної системи. Так, додатки, що використовують Swing, виокремлюються як рідні додатки для конкретної операційної системи.

Словом, бібліотека Swing допоможе тобі розібратися із тим, як створений графічний інтерфейс у Java та як власноруч його створити. Про все це ти дізнаєшся з нашого відеоуроку «Програми з графічним інтерфейсом мовою Java».
6. Стань самостійним у вирішення проблем в Java
Безперечно, уроки та курси з Java розробки – це твій основний бекграунд, аби вивчити мову Java та програмувати нею. Однак часто трапляються ситуації, коли ні ментора, ні відео під рукою немає, а лише старий добрий Гугл, в якого можна спитати, аби тільки знати, що саме. І тут на допомогу прийде твоє знання правильних запитів в Гуглі щодо пошуку та усунення помилок.

Зокрема, починай майже всі свої запитання з «How to…» для того, щоб отримати максимально повну відповідь. Використовуй також інструмент Stack Overflow. Це спеціальна допоміжна для програмістів платформа, де зібрані всі запитання та відповіді Java, які колись виникали в розробників. Ресурс має дуже нестандартні запитання і це найбільша база допомоги для Java початківців.

З відеоуроку «Вирішення проблем з якими стикаються Java розробники» ти отримаєш актуальний список книг з Java, які стануть у нагоді одразу після проходження серії безкоштовних занять для закріплення основних тем у програмуванні.
Починай вивчати Java самостійно з правильного старту. Не витрачай час і гроші на дорогі одноденні інтенсиви чи сумнівні любительські платформи. Починай з підходу «степ бай степ», де з кожним відеоуроком ти все більше заглиблюєшся у світ Java, вивчаєш крок за кроком нові теми поступово та ретельно. А потім отримуєш якісні завдання від кваліфікованих викладачів Logos Java Academy та виконуєш їх для самоперевірки і закріплення матеріалу.

Зрештою, в процесі самоосвіти, ти переконаєшся, чи дійсно плануєш пов'язати своє життя з Java, і наскільки глибоко хочеш опанувати фах ІТ розробника.

Будемо раді бачити тебе у нас в академії, залишай заявку та дізнавайся деталі.

Забронюй місце в групі та отримай вступні уроки безкоштовно!

Для того, щоб отримати актуальну інформацію про умови навчання, ціни і т.д., залиши заявку. Найближчим часом з тобою зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.
Сформуємо цілі
Визначимо рівень знань
Розповімо про навчальну платформу